Jak na prádlo s Míšou Salačovou: správná velikost podprsenky

Opět nás navštívila krásná Michaela Salačová, bývalá Miss a nyní úspěšná blogerka na Cool Brno Blog. Na naší prodejně Madam Deluxe se přesvědčila o tom, že vybrat skutečně padnoucí podprsenku není jen tak. Společně jsme tak s Míšou hledali správnou velikost a střih podprsenky, který jí bude dokonale sedět. Jak to dopadlo a na co si dávat pozor?

Padnoucí podprsenka je základ a neplatí to jen pro velké poprsí. Přinášíme vám 5 základních bodů, podle kterých si kdykoliv můžete sama zkontrolovat vhodnou velikost a střih podpsenky. Tohoto krátkého rádce využijete například také pokud si budete sama zkoušet novou podprsenku.

1. Správně pevný obvod

Zde dělá chybu většina žen. Schválně zkuste zvednout ruce nahoru. Zůstala podprsenka na svém místě? Pokud se posunula, nebo prsa dokonce poněkud propadla spodem, je váš obvod příliš volný. Stejně tak, pokud ho hledáte někde nahoře mezi lopatkami. Správně má obvod ležet na zádech vodorovně se zemí a držet 80% váhy poprsí. To poznáte zejména při větších velikostech, kdy prsa díky správné velikosti obvodu drží nahoře. Ale pozor, pokud chcete využít push up efektu, je také důležité, aby podprsenka seděla na těle správně a dostatečně pevně, jinak prsa pouze přikryje a neudrží na místě.

Nesprávně zvolený obvod můžete vidět na této fotografii.

A takto by to naopak mělo vypadat.

 

2. Dostatečně velké košíčky

Druhá nejčastější chyba, jakou vídáme v kabince, jsou malé košíčky, kdy poprsí vytéká ven a tvoří nevzhledné boule. Stejně tak, pokud se košíčky odchlipují nebo různě krčí, jsou pravděpodobně příliš velké. Pozor – na vině však může být opět i příliš volný obvod. Náš tip: Na podprsenku si vždy vyzkoušejte tenčí obtáhlé tričko, které odhalí i to co, by jen v podprsence mohlo zůstat skryto.

Takto by to, milé dámy, vypadat nemělo.

Naopak tady nám košíček podprsenky sedí perfektně.

 

3. Kostice leží na hrudní kosti

V ideálním případě bude střed podprsenky ležet přímo na hrudní kosti a kostice bude lemovat celé poprsí. Aby to tak bylo, je opět nutné držet se zásady pevného obvodu a dostatečně velkých košíčků. Tento ideální stav se však nemusí podařit u majitelek velmi plného poprsí, nebo pokud je vaše hrudní kost vpáčená dovnitř. Pokud Vám kostice sedí správě, nikdy se Vám nestane, že by se při zvednutí rukou nad hlavu kostice pod prsama zvedly od těla.

Kostice na následující fotce Míše odstávají od těla. Košíček je tedy příliš malý a kostice nesedí.

Na následující fotce kostice sedí tak, jak mají. 

4. Kostice leží zboku prsa až za prsní tkání.

Opět zkuste provést kontrolu. Pokud si zboku zatlačíte na kostici, cítíte pod ní žebro? Pak máte kostici dostatečně širokou a tedy správnou velikost košíčku. Nebo kostice péruje na prsní tkání? Velikost podprsenky je tedy špatně – tím si můžete dokonce uškodit, protože zapíchlá kostice v prsní tkáni představuje zdravotní riziko.

Jak by to vypadat nemělo.


Správně zvolená podprsenka, kostice zboku lemuje prsní tkáň.

2. Ramínka dotažená na dva prsty

Při správné velikosti podprsenky nese ramínko pouze 10% váhy poprsí, vašim trapézovým svalům se tedy značně uleví. Ideální je, pokud pod dotažené ramínko zvládnete vsunout ještě dva prsty. Ale pozor, jde o velmi individuální záležitost, takže dejte na svůj vlastní pocit. Ramínka by neměla být zaříznutá ani padat z ramen. Často chybou je utahování ramínek za účelem pozvednutí poprsí nahoru. To je však práce pro obvod. Utahováním ramínek nakonec dosáhnete pouze toho, že se obvod na zádech bude posouvat stále více nahoru.

Příliš utažená ramínka deformují posazení obvodu podprsenky.

Ramínka jsem utažená pevně, ale pohodlně. Pouze dotahují posazení košíčku.

Pokud si nejste jista, zda-li nosíte správnou velikost podprsenky, stavte se za námi do Madam Deluxe v Brně na ulici Údolní 46. Osobní přístup je u nás samozřejmostí u každé zákaznice, která k nám vkročí. Rádi s Vámi prokonzultujeme Vaši současnou podprsenku a navrhneme řešení ideální pro Vaši velikost. Těšíme se na Vás.