Perte prádlo chytře!

Jak prát podprsenky – to je věčné téma. Určitě se budeme již opakovat, když na úvod tohoto článku napíšeme pár klasických rad.

4 ZÁKLADNÍ CHYBY

Rada číslo 1: hlavně žádnou aviváž. Ač jsou vaše trička a peřiny krásně měkkoučké a voňavé díky tomuto geniálnímu vynálezu, se spodním prádlem se to má jinak. Aviváž ničí mikrovlánka a z vašeho prádla dokáže udělat prádlo úplně jiné. Jednoduše se nemají rádi, tak je spolu nezavírejte do bubnu pračky. Rada číslo 2: neždímejte. A ani se o to nepokoušejte. Velmi snadno by se totiž mohla poničit výztuž či kostice. Rada číslo 3: na sušičku ani nemyslete. Ano, bylo by všechno mnohem jednodušší kdyby za nás všechno vykonaly stroje, jenže zrovna sušička je zabijákem prádla. Je v ní totiž velmi vysoká teplota, což souvisí i s finální radou: nikdy své podprsenky neperte na více jak 30°C! A to platí i u těch, které mají na tom magickém lístečku schovaném někde na rubu podprsenky napsáno, že se tato konkrétní podprsenka může prát i na 40°C. Vyšší teplota může totiž podprsence způsobit takové škody, že se z Vašeho miláčka stane úhlavní nepřítel (konkrétně to jsou například vylezlé kostice nebo ohlý lem košíčku). Tak proč to riskovat?

Jako ideální prací prášek pro praní vašeho jemného prádla doporučujeme náš oblíbený francouzský prášek Soyelle.

Pokud své prádlo perete v ruce, dejte pozor na teplotu vody – 30°C je totiž ještě poměrně vlažná voda a pokud nemáte vytříbený odhad, doporučujeme tu práci nechat na pračce:)

PRÁT V PRAČCE? ANO, ALE POZOR…

Nicméně i praní v pračce má svá úskalí. Například pokud hodíte podprsenku do pračky “jen tak” s ostatním oblečením, mohou háčky podprsenky potrhat váš nový svetr z podzimní kolekce a vám nezbude nic jiného, než si ho jít do toho háemka koupit znova. Tento problém můžete vyřešit tím, že podprsenku před vhozením do pračky zapnete, ale pokud hledáte řešení, které by vedlo i k efektivnějšímu praní, doporučujeme vám tzv. Bra Maid.

BraMaid míč na praní podprsenek

Tento kit je speciálně sestaven pro praní podprsenek a jemného prádla. Obsahuje velký růžový “míč” do kterého vložíte podprsenku a mezi její košíčky uzavřete menší růžový míček, který slouží právě k tomu, aby se vaše podprsenka jemně vyprala i z vnitřní strany košíčků. Dále k němu patří praktický menší prací sáček na kalhotky a jiné jemné prádlo.

PRACÍ SÁČEK – TO JE ZÁKLAD

Bra Maid vám nepředstavujeme poprvé, některé z vás ho už doma jistě mají, takže tento míč určitě nebyl impulzem pro sepsání tohoto článku. Tímto impulzem byla jeho jediná nevýhoda – tedy že není konstruovaný pro větší velikost košíčků. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli doplnit naši nabídku “pracích potřeb” o speciální prací sáček značky Anita, který je navíc v krásném dárkovém balení! Sáček pojme i větší velikosti košíčků, aby prádlo vydrželo dámě déle krásné a investice do prádla nikdy zákaznici nepřišla nazmar. Tento pytlíček se zapínáním na zip je tvořen z velmi jemného polyesteru, který je dobře propustný a tak se o své prádlo v pračce nemusíte bát.